اگر بخواهید به صورت تخمینی تعداد دوربین مداربسته مورد نیاز خود را مشخص کنید می توانید از راهنمای زیر استفاده نمائید. اما اگر پروژه شما دارای حساسیت زیادی است بهترین کار این است که از یک کارشناس نصب کمک بگیرید، تا با آمدن به محل مورد نظر شما و انجام بررسی های لازم تعداد دقیق دوربین مورد نیاز شما را برآورد کند.

تعداد دوربین مداربسته مورد نیاز در ساختمان های مسکونی :

برای نصب دوربین مداربسته در یک ساختمان مسکونی معمولا فارغ از شکل و مساحت آن، نقاط ثابتی وجود دارند که بهتر است با دوربین مداربسته پوشش داده شوند :

درب های ورودی:

درب های ورودی یکی از مهمترین و حساس ترین قسمت های ساختمان ها و مجتمع ها هستند. زیرا محل کنترل ورود و خروج افراد مختلف اند. بهتر است برای این مکان ها از دوربین هایی با کیفیت تصویر بالا استفاده نمائید که جزئیات تصویر آن به راحتی قابل مشاهده باشند.

پارکینگ:

پارکینگ ساختمان محلی است که معمولا رفت و آمد زیادی در آن صورت نگرفته و خلوت تر هستند. همچنین بسیاری از ساختمان ها دارای پارکینگ های روباز هستند که دسترسی به آنها را آسان می کند. بنابراین توصیه می شود حتما در این مکان ها از دوربین مداربسته استفاده شود.

حیاط:

حیاط ساختمان نیز از آن دسته بخش هایی است که معمولا روباز بوده و دسترسی به آن از طریق دیوارها و درب ورودی میسر است. این قسمت که معمولا می تواند محل بازی کودکان نیز باشد از حساسیت زیادی برخوردار است پس بهتر است حداقل یک دوربین برای آن در نظر گرفته شود.

انباری ها:

انباری ها محل نگه داری اشیا و اسباب و اثاثیه ساکنین هستند و معمولا جزو آن بخش هایی اند که مورد علاقه سارقین هستند. به دلیل اینکه انباری ها در قسمت معمولا خلوت و کم رفت و آمد ساختمان واقع شده اند پس توصیه می شود برای این قسمت نیز دوربین نصب شود.

پشت بام:

اگر امکان دسترسی به پشت بام شما از سایر پشت بام ها وجود دارد باید برای این قسمت حداقل یک دوربین در نظر بگیرید.

تعداد دوربین مداربسته مورد نیاز برای محیط های تجاری و مغازه ها :

برای نصب دوربین مداربسته در محیط های تجاری نیز معمولا فارغ از شکل و مساحت بهتر است در قسمت های زیر از دوربین مداربسته استفاده شود.

درب ورودی:

همانطور که گفتیم درب ورودی در هر مکانی از جمله حساس ترین و مهمترین نقاط است. با نصب دوربین در این مکان به راحتی می توانید رفت و آمد افراد مختلف را کنترل نمائید. اگر متراژ مغازه کوچک است با دوربین هایی که در فضای داخلی نصب میکنید می توانید درب ورودی را نیز پوشش دهید.

پشت سر فروشنده و رو به مشتری:

به منظور زیر نظر گرفتن فعالیت های مشتریانی که به مغازه شما رجوع می کنند بهتر است حداقل یک دوربین در پشت سر فروشنده و رو به مشتریان نصب کنید.

پشت سر مشتری و رو به فروشنده:

این مورد زمانی پیش می آید که فروشنده فردی به غیر از صاحب مغازه باشد و اجناسی که در مغازه وجود دارند گران قیمت باشند بهتر است از حداقل یک دوربین برای این منظور استفاده شود.

صندوق:

مهمترین بخش یک مغازه صندوق آن است که محل نگه داری پول های دریافتی است. بهتر است برای این قسمت دوربینی استفاده شود که کیفیت تصویر مناسبی داشته باشد.

انبار:

اگر در مغازه خود انبار کالا دارید باید برای کنترل اجناس داخل آن از یک دوربین استفاده نمائید.

محوطه خارجی مغازه:

اگر نوع کسب و کار شما از حساسیت بالایی برخوردار است مانند (شغل طلافروشی) برای کنترل اتفاقات احتمالی که خارج از مغازه رخ می دهد و ممکن است به مغازه شما آسیب برساند بهتر است در محوطه خارجی نیز از دوربین استفاده کنید.

تعداد دوربین مداربسته مورد نیاز برای محیط های اداری :

نصب دوربین مداربسته در محیط های اداری با توجه به اینکه این محیط ها عمومی هستند بستگی به تصمیم و خط مشی مدیران آن دارد اما به صورت تقریبی همانند موارد بالا بهتر است در قسمت های حساس از دوربین استفاده شود.

تعداد دوربین مداربسته مورد نیاز برای کارخانجات :

نصب دوربین مداربسته در کارخانجات ضرورتا نیاز به بازدید کارشناسان و متخصصین نصب دوربین مداربسته دارد تا با بازدید از محل سیستم مداربسته را در آن راه اندازی نمایند.

 

 

منبع : وبسایت دیدافزار سیستم